ČLÁNEK, VIDEO, FOTO: Pole dance (tanec na tyči) je moderní taneční disciplína. Spojuje dohromady prvky několika tanců, balet, valčík či salsa s moderní prvky gymnastiky, akrobacie, moderního a volného tance. Pojďte se s námi podívat na úchvatné akrobatické prvky krásných sexy sportovců ve videu. Obzvláště Dmitry Fedotov je úplně bez toho trička k sežrání .. :-)

Taken from the web address: Wikipedia.org

Cvičenci v pole dance tancují na vertikální tyči. Disciplína si získala velkou spoustu příznivců svojí formou fitness, která zaručuje komplexní zpevnění celého těla a vytvarování těla. Při pravidelných trénincích můžete zpozorovat zpevnění břišních svalů a horní poloviny těla. Pole dance ukáže vaší ženskost, avšak tento sport není pouze pro ženy i spoustu může se věnuje tomuto sportu. Existuje několik druhů pole dance, také se liší buď individuálním provedením či tance ve dvou „duo“..

Trocha historie:

Pole dance má pravděpodobně své kořeny v indickém cvičení s názvem Mallakhamba, který využívá vytrvalosti a síly na dřevěné tyči, která má však širší průměr než standardní pole dancové tyče, jehož vznik se datuje do 12. století.

V roce 1920, v čínském cirkuse využili akrobaté tyče, která podpírala celý stan a byla uprostřed. Z tohoto vystoupení se rozvinul sport podobný pole dancu-Chinese pole, kde mají tanečníci dvě tyče a různě šplhají, přeskakují, drží pózy. Právě z tohoto sportu vychází dnešní podoba pole dancu.

V 80 letech minulého století převážně v Kanadě a USA se tyče z cirkusů přesunuly do striptýzových barů.

V roce 1990 se začalo využívat tyče jako kondičního cvičení a vznikla dnešní podoba pole dance. Od té doby se pole dance stal koníčkem spousta lidí, ale také sportem různých soutěží a mistrovství. Mezinárodní Pole Sport Federation v současné době vede kampaň, jejíž cílem je dostat Pole sport na Olympijské hry v roce 2016.

A jak to funguje v ČR?

Historie pole dance se v České republice datuje pouze pár let nazpět. Tento sport se stal zálibou spíše mladší české generace a to spíše ženského pohlaví, avšak i muži se o tento sport začínají zajímat. Spousta chlapu se jíž odklání od názoru, že tyč patří pouze do baru a slouží k striptýzu. A často tento sport také začínají zkoušet a poté provozovat. Pole dance přišel do České republiky v roce 2009, ale první studio, které nabízelo hodiny výuky tance, se otevřelo až v roce 2010 v Praze. Samozřejmě se v Praze nachází největší počet Pole dance studií. Studia se však začala otevírat i v jiných větších městech jako například Brno, Olomouc, Ostrava. Trend pole dance se v současné době přesouvá i do menších měst. Tanečníci se mohou zúčastnit několika soutěží, kde poměří své síly. Nejvyšší česká soutěž je Mistrovství ČR v pole dance, kdy se v červnu 2015 bude konat teprve 4 ročník.

unnamed (3)

malé

Chcete mít také skvělou imunitu jakou mají tihle sportovci ve videu? Je podzim, tak pojďte něco pro to udělat. IMUNOOXI je přírodní produkt pro komplexní péči o organismus. Koncentrovaný výtažek z vybraných druhů ovoce a zeleniny se standardizovaným obsahem bioaktivních rostlinných látek, extraktu z rostliny Echinacea a vitaminu C. K objednání ZDE.

268768-37ae0ed8-e090-11e3-bcf2-0a7df6b3a8f7268202-3837883e-e090-11e3-bcf2-0a7df6b3a8f7268820-942065a6-e08d-11e3-bcf2-0a7df6b3a8f7

Foto: dailytelegraph.com.au